Cukiernia Szarlotka jest firmą, która została założona w 1958 r. w Gorzowie Wielkopolskim. Najbardziej popularnym ciastkiem proponowanym przez cukiernię są kremówki. Ponadto firma jest jedynym na terenie miasta dystrybutorem lodów Mini Melts.

Galeria Askana ma 55 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej (18 tysięcy metrów kwadratowych GLA), na której znajduje się: 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. Wśród grona najemców galerii znajdują się m.in. C&A, Promod, Reserved, Solar, delikatesy Bomi oraz kino multiplex Helios z salami na 1200 osób.

Właścicielem Galerii Askana jest Caelum Development, irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie. Marka została utworzona w 2002 roku przez spółkę Capital Partners, prywatnego irlandzkiego inwestora z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także w Rumunii.

Projekt gorzowskiego centrum będzie jedną z inwestycji, którą Caelum Development przedstawi na wrześniowych targach Shopping Center Forum & Trade Fair. Przedstawiciele firmy wezmą także udział w panelach tematycznych poświęconych sytuacji na rynku centrów handlowych. Więcej informacji o imprezie na stronie: www.shoppingcenter.pl