Maciej Grela

Obiekt będzie miał 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni GLA. Galeria powstanie na działce o powierzchni 29 tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowanej w rejonie alei Tysiąclecia i Unii Lubelskiej. Immofinanz Group planuje rozpoczęcie budowy w pierwszym kwartale 2012 roku. Prace mają trwać około półtora roku. Obiekt ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2013 roku. Komercjalizacja centrum jeszcze się nie rozpoczęła, trwają standardowe procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Inną inwestycją realizowaną w tej chwili przez Immofinanz Group jest rozbudowa Silesia City Center w Katowicach o 21 tys. metrów kwadratowych. Oddanie obiektu planowane jest na październik 2011 roku.

Jak informował na początku czerwca portal Retailnet.pl, austriacka groupa Immofinanz zadeklarowała chęć zainwestowania w naszym rejonie około miliona euro w ciągu kilku najbliższych lat. Zamierza rozwijać działalność zarówno na rynku nieruchomości handlowych, jak i biurowych i magazynowych. Poza Polską dla firmy interesujący jest również rynek rosyjski. Immofinanz Group w I kwartale 2011 roku uzyskała 558,6 mln euro przychodów. Z kolei zysk netto wyniósł 229,4 mln euro, a zysk operacyjny – 343,3 mln euro. Zarząd spółki planuje powrót na GPW. Austriacki deweloper jest obecny na parkiecie w Wiedniu, był też notowany na giełdzie warszawskiej poprzez spółkę Immoeast.

Immofinanz Group zaprezentuje swoje projekty podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011. Więcej o imprezie pod adresem: www.shoppingcenter.pl