Nieruchomość z przeznaczeniem pod zabudowę obiektami handlowymi położona jest na terenie ujętego w powołanym planie zagospodarowania przestrzennego centrum usługowego. W sąsiedztwie terenu wystawionego na sprzedaż funkcjonuje obecnie centrum handlowe Auchan oraz sklep Leroy Merlin.

– Cena wywoławcza wynosi 8.400.000 zł. Działka ma zapis w planie jako przeznaczona pod W.O.H. czyli wielkopowierzchniowy obiekt handlowy powyżej 2000 metrów kwadratowych. Może na jej terenie powstać hipermarket czy galeria handlowa. Na dzień dzisiejszy mamy już kilka zapytań od osób zainteresowanych nabyciem nieruchomości – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Sławomir Płotała prezes VSG.

Aukcja odbędzie się 14 września br. w siedzibie Valdi Spectrum Group Spółka z o.o. w Zielonej Górze.

Firma Valdi Spectrum Group Sp. z o.o. została założona w 1991 roku w Zielonej Górze. Produkty kosmetyczne firmy obecnie sprzedawane są w ponad 40 krajach Europy, Azji, Afryki oraz w Australii. Znaleźć je można zarówno w tradycyjnych drogeriach, jak i na półkach międzynarodowych sieci handlowych takich jak: Metro, Real, Selgross, Tesco, Rossman, Kaufland, Carrefour, Auchan. Wysokość kapitału zakładowego firmy wynosi 1 000 000 zł.