Firma zawarła umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej w Zabrzu o łącznej powierzchni 1,5927 ha z końcem lipca br. Cena nieruchomości wyniosła 9.840.000 zł brutto. – Działka przeznaczona jest pod inwestycje komercyjne. Nie mogę jednak na tym etapie udzielić informacji pod jakiego typu obiekt zostanie przeznaczony teren – mówi w rozmowie z portalem Retailnet.pl Tomasz Godziek dyrektor ds. marketingu i PR ze spółki GC Investment. Zarząd spółki nie zdradza też czy na zakupionym obszarze znajdują się już jakieś budynki, które mogłyby być przeznaczone pod działalność handlowo- usługową i milczy w kwestii ewentualnej budowy obiektu handlowego.

GC Investment ma w swoim portfolio realizacje takich obiektów, jak: Lidl, Kaufland, E.Leclerc, Biedronka czy Netto. Pojawiły się zatem spekulacje, że deweloper planuje na zakupionym terenie wybudować kolejny obiekt handlowy.

Firma istnieje od 1993 roku. Początki jej działalności obejmowały pozyskiwanie nieruchomości gospodarczych i wykorzystywanie ich na własny rachunek. Z czasem spółka zajęła się także poszukiwaniem terenów inwestycyjnych dla inwestorów zewnętrznych i obsługą procesu inwestycyjnego. Od sierpnia 2005 r. firma posiada swoją wyspecjalizowaną pracownię architektoniczną, która wykonuje projekty wg wskazań inwestorów oraz własne projekty autorskie.