Teren przy ulicy Lubelskiej przeznaczony na sprzedaż ma powierzchnię około 1 ha i leży na obrzeżach gruntów, które znajdują się w posiadaniu firmy Mayland. Deweloper na tym terenie planuje wybudować galerię handlową Bella Dolina. Radni Rzeszowa podczas ostatniej sesji uznali, że teren należy sprzedać i wycenili go na 5, 5 miliona zł. Przetarg zaplanowano jeszcze na październik tego roku.

Zainteresowany nabyciem oferowanego obszaru jest zarząd spółki Mayland. – Mayland chce, ale nie musi nabywać tych nieruchomości. Nie wykluczamy udziału w przetargu. Działka leży na obrzeżu inwestycji i może być wykorzystana na polepszenie sposobu zagospodarowania centrum handlowego Bella Dolina. Cena 5,5 mln zł jest anonsowana przez miasto, czekamy na ogłoszenie warunków przetargu – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Jarosław Więckowski, dyrektor ds. rozwoju spółki. Na pytanie czy są potencjalni nabywcy tego terenu i czy ewentualne pozyskanie tego obszaru przez inną konkurencyjną spółkę zaszkodzi inwestycji Bella Dolina, dyrektor odpowiada: – Nie wiemy nic o potencjalnych nabywcach. Bez terenów przyległych sama działka jest bezużyteczna. Potencjalny nabywca może jedynie przeszkadzać w procedurach administracyjnych.

Mayland informuje także, że chce złożyć wniosek o pozwolenie na budowę centrum handlowego Bella Dolina jeszcze do końca tego roku.