Na razie przedstawiciele Manufaktury nie chcą zdradzać tajemnicy dotyczącej wielkości powierzchni nowych lokali, ani udzielać informacji o szczegółach współpracy z Magdą Gessler. Informacja o nowych lokalach jest jednak potwierdzona. – Rzeczywiście z początkiem przyszłego roku w gronie najemców Manufaktury znajdą się trzy nowe restauracje. Teraz jednak jest za wcześnie na szczegóły. Mogę potwierdzić jedynie, że będą to lokale sygnowane marką pani Gessler, a jednym, z nich będzie MG Eat. Pozostałe dwa będą serwować dania kuchni włoskiej i polskiej. Cieszymy się, że dzięki nowym najemcom, oferta gastronomiczna Manufaktury, będzie jeszcze bardziej atrakcyjna – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Joanna Karpińska przedstawiciel centrum handlowego Manufaktura.

Nowe otwarcia są wynikiem trwającej w centrum rekomercjalizacji. W ciągu dwóch miesięcy (czerwiec-lipiec) swoje sklepy uruchomiło bądź odświeżyło 40 najemców.

Manufaktura zlokalizowana jest w Łodzi w zabytkowych, dziewiętnastowiecznych budynkach pofabrycznych. Całkowita powierzchnia kompleksu wynosi 27 ha. W Manufakturze znajduje się 300 sklepów, butików, restauracji, kawiarni, pubów, dwupoziomowa dyskoteka, interaktywne Discovery Center „Experymentarium”, fitness klub, ścianka wspinaczkowa, centrum gier, kręgielnia i nowoczesne kino z piętnastoma salami, największy w Polsce plac zabaw sieci Kinderplaneta, Muzeum Fabryki, Teatr Mały, a także pierwszy w Łodzi czterogwiazdkowy hotel Andel’s. Manufaktura dysponuje również trzyhektarowym rynkiem z jedną z najdłuższych w Europie fontann. Inwestorem i zarządca obiektu jest firma Apsys.