W maju 2010 roku miasto podpisało z Copernicus Capital SA Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych umowę warunkową na zakup 88-arowej działki. Na jej podstawie inwestor mógł starać się o pozwolenie na budowę. Na razie do kasy miejskiej wpłynęło 3 mln zł wadium, które inwestor wpłacił jeszcze przed transakcją. Zgodnie z umową kwota – 30 mln złotych plus VAT – miała zostać wpłacona w ciągu 30 dni po uprawomocnieniu pozwolenia na budowę lub do 30 grudnia 2011 roku.

W zeszłym tygodniu po rokowaniach z miastem Copernicus Capital SA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zobowiązało się wpłacić w ciągu miesiąca sumę 36,06 mln zł – w tym 6,06 mln podatku VAT. Strony umówiły się, że 26 sierpnia, po wpłaceniu przez nabywcę całości kwoty, zostanie podpisana umowa notarialna przenosząca prawo własności do nieruchomości.

Galeria Trzy Korony będzie miała 72 tysiące metrów kwadratowych powierzchni zabudowy, w tym 63 tysiące metrów powierzchni użytkowej. Powierzchnia najmu wyniesie 32 tysiące. Obiekt powstanie u zbiegu ulic Lwowskiej i Krańcowej. Zapowiadane oddanie galerii to czwarty kwartał 2012 roku. Koszt inwestycji szacowany jest na 350 mln złotych. Inwestora, Copernicus Capital SA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych,  reprezentuje CD Locum sp. z o.o.

W Nowym Sączu działa już galeria Sandecja przy ul. Węgierskiej, której inwestorem jest TK Development, a także Centrum Handlowe Gołąbkowice przy ul. Prażmowskiego.