Poznań Główny City Center

Nowa Arabella powstanie na 10-hektarowej działce przy ulicy Sikorskiego w Krośnie. Inwestycja jest planowana na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zezwalającym na budowę obiektów handlowych o powierzchni ponad 2 tysiące metrów kwadratowych.

Na łącznej powierzchni najmu ponad 39 tysięcy metrów kwadratowych do dyspozycji klientów zostanie oddanych wiele punktów handlowo-usługowych, w tym hipermarket spożywczy, hipermarket budowlany oraz sklepy odzieżowe i obuwnicze znanych marek. Inwestor przewidział również miejsce dla sportu i rozrywki. Na terenie obiektu przewidziany jest parking na około 1400 miejsc.

Negocjacje z głównymi najemcami obiektu w obszarze DIY i operatora spożywczego zostały już rozpoczęte. W chwili obecnej trwają prace projektowe związane z obiektem oraz planowaną inwestycją w infrastrukturę drogową.

– Ta lokalizacja to idealne miejsce dla regionalnego centrum handlowego, które zaoferuje zakupy w hipermarkecie spożywczym i budowlanym, jak również szeroką ofertę handlową i rozrywkową. Mimo, że liczba mieszkańców Krosna wynosi jedynie 48 tys. osób, to już w strefie 30 minut mieszka aż 180 tys. osób. Dodatkowo nowa infrastruktura drogowa zapewni doskonałą komunikację obiektu z całym regionem. Trudno sobie wyobrazić bardziej dogodną lokalizację – mówi Thomas Loeffler, Prezes GENI Polska, firmy wykonującej analizy rynku dla Grupy Vertano.

Projekt w Krośnie jest kolejnym obiektem w ramach strategii, która zakłada wybudowanie kilkudziesięciu tego typu centrów w małych i średnich miastach Polski. Przypomnijmy, że inwestor posiada już decyzję środowiskową dotyczącą realizacji centrum handlowego Arabella w Ciechanowie. Obiekt będzie miał 15,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni. Natomiast łączna powierzchnia galerii handlowej w Ełku to 32 tysiące metrów kwadratowych. W przygotowaniu jest również inwestycja w Nysie.