– Mamy własne restauracje na Węgrzech i w Czechach, trwają rozmowy na temat przekazania ich we franczyzę. Jesteśmy w fazie negocjacji z potencjalnymi kandydatami, którzy wykazali zainteresowanie współpracą, trzeba tylko ostatecznie ustalić warunki. Zakładamy, że rozpoczniemy franczyzę w Czechach i na Węgrzech jeszcze w tym roku. W przyszłości chcielibyśmy wyjść na inne rynki – powiedziała w rozmowie z PAP Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes Sfinksa.

Docelowo Sfinks chce mieć więcej niż jeden lokal w danym kraju. – Dla nas istotnym warunkiem jest, by za granicą był jeden partner, który będzie rozwijał sieć na danym rynku – dodaje Krawiec-Rzeszotek.

Sfinks Polska S.A. jest polską spółką, która stoi na czele grupy kapitałowej. Wchodzące w jej skład spółki zależne prowadzą działalność operacyjną na terenie Polski, Czech i Węgier. Firma powstała w 1999 r., jako spółka akcyjna z przekształcenia działalności handlowej. Obecnie zarządza siecią 95 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 8 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby placówek, Sphinx jest największą w Polsce siecią restauracji typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią co do wielkości pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.