Sprzedający otrzyma 235 mln euro, ale po odtrąceniu podatków i spłacie kredytów zostanie 110 mln euro wolnej gotówki. – Galeria została wyceniona na 475 mln euro. Połowa udziałów w galerii kosztuje 237,5 mln. Po odtrąceniu 100 mln na spłatę kredytów i 28 mln podatku, pozostaje 110 milionów, które GTC będzie mogło przeznaczyć na kolejne inwestycje – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Małgorzata Czaplicka ze spółki akcyjnej Globe Trade Centre.

Wstępna umowa sprzedaży udziałów została zawarta przez Globe Trade Center i spółkę zależną Unibail Rodamco SE w maju tego roku. Spółki sfinalizowały umowę 1 sierpnia 2011 r., po spełnieniu wszystkich warunków zawartych w umowie przedwstępnej. W wyniku umowy Unibail Rodamco SE stał się wyłącznym właścicielem Galerii Mokotów.

Galeria Mokotów to pierwszorzędne centrum handlowo-rozrywkowe w Warszawie. Inwestycja została ukończona w 2000 roku. Centrum dysponuje 62 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni handlowej.

Unibail Rodamco posiada udziały w czterech centrach handlowych w Warszawie. Jest właścicielem Centrum Handlowego Arkadia, Centrum Handlowego Warszawa Wileńska oraz Galerii Mokotów. Spółka jest także współwłaścicielem Złotych Tarasów – jej partner w tej inwestycji to ING Real Estate Development.