Resolution Property zamierza wydać w Polsce 100 mln euro, czyli 400 mln złotych, co dzięki kredytom pozwoli mu pozyskać nieruchomości za 1,2 mld złotych. Fundusz wysoko ocenia możliwości inwestycyjne w Polsce. Shane Scott, dyrektor Restolution Property, powiedział Pulsowi Biznesu, że mimo iż nasz kraj jest mniej rozwinięty niż Europa, stawia go w jednym szeregu z Niemcami. Instytucja zamierza inwestować w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców oraz w biurowce w Warszawie.

Firma została założona w 1998. Finansowana jest przez grupę funduszy emerytalnych, prywatnych inwestorów i fundusze czołowych uniwersytetów w USA. Celem Resolution Property jest przeprowadzanie inwestycji w nieruchomości komercyjne w Wielkiej Brytanii i Europie. Jej założycielem był Robert Laurence, poprzednio szef brytyjskiego dewelopera działającego na rynku nieruchomości, spółki Argent Group.

Resolution Property zarządza trzema funduszami. Pierwszy wsparty przez prywatnego inwestora z USA został zebrany w lutym 1998 roku. Środki przeznaczono przede wszystkim na nieruchomości handlowe i biura, w dużej zaś mierze na inwestycje związane z sektorem mediów w Londynie. Budowa drugiego funduszu została ukończona w lutym 2004 roku. Do jego udziałowców zaliczają się międzynarodowi prywatni inwestorzy, fundusze emerytalne oraz  należące do czołowych uniwersytetów w USA. Jego potfolio objęło nieruchomości w Europie. Zbieranie środków do trzeciego funduszu zostało ukończone w grudniu 2007 roku.