Największą powierzchnię, 1000 metrów kwadratowych, zajął klub Classic Fitness. Został otwarty po remocnie 28 lipca. Klub zyskał dodatkowy poziom i teraz znajduje się na 4 i 5 piętrze. – Na dole są szatnie z saunami w środku, szatnie są przestronne, jest recepcja, w przebudowie jest także barek. Na górze jest zaś siłownia, sala do aerobiku i sala do zajęć rowerowych – informuje pracownik klubu.

Również 28 lipca otwarto salon Orsay o powierzchni 180 metrów kwadratowych. Sieć ma już około 580 sklepów w 22 krajach. Działa od 35 lat i dziś zatrudnia 4,3 tysiąca pracowników. Siedziba firmy znajduje się w Willstätt w Niemczech, a za Polską część sieci odpowiedzialny jest odział we Wrocławiu.

Tydzień wcześniej, 21 lipca przyjęła pierwszych klientów restauracja szybkiej obsługi KFC o powierzchni 160 metrów kwadratowych.

Jak informowaliśmy przed tygodniem, w drugiej połowie lipca w Galerii Dominikańskiej rozpoczął się remont. Przebudowane zostaną poszczególne pomieszczenia. Zmianie ulegnie także aranżacja wnętrz. Na okres prac związanych z modernizacją z centrum wyprowadzi się 33 najemców. Pierwsze zamknęły swoje sklepy m.in. Cubus, KappAhl, Salamander, Vistula czy Americanos. Po remoncie do centrum powróci dziewięć marek, pozostałych 24 nie przedłużyło umów najmu. Dla zarządcy to okazja do wprowadzenia nowych najemców i odświeżenia wizerunku centrum.