Jak pod koniec lipca poinformował portal Retailnet.pl, Immofinanz Group planuje rozpoczęcie budowy Galerii Zamek w pierwszym kwartale 2012 roku. Prace mają trwać około półtora roku. Obiekt ma zostać oddany do użytku w trzecim kwartale 2013 roku. Komercjalizacja centrum jeszcze się nie rozpoczęła, trwają standardowe procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Obiekt będzie miał 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni GLA. Galeria powstanie na działce o powierzchni 29 tysięcy metrów kwadratowych zlokalizowanej w rejonie alei Tysiąclecia i Unii Lubelskiej

Przewodniczący zarządu Immofinanz, Eduard Zehetner, oświadczył w komunikacie prasowym, że Polska potwierdziła swoją wysoką pozycję jako motor gospodarki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz UE. Według Zehetnera fakt ten znajduje odzwierciedlenie także w pomyślnym rozwoju handlu detalicznego, który w coraz większym stopniu przyciąga międzynarodowych detalistów. Planowany projekt deweloperski nazwał kamieniem milowym dla zarządzanej przez niego spółki.

Immofinanz Group jest w Polsce właścicielem około 356 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni brutto. 24 procent to powierzchnia handlowa. Spółka ma 456 najemców w siedmiu miastach. Najwięcej nieruchomości posiada w Warszawie. Około cztery procent kapitału jest w rękach polskich inwestorów. Kapitalizacja rynkowa Immofinanz wynosi 34 mld euro.