CH Łacina w Poznaniu

Umowa między firmą Apsys a Poznaniem przewiduje trzy typy partycypacji obu stron w inwestycji. Różnią się udziałem w kosztach. Jeśli chodzi o przebudowę Ronda Rataje,  strony podzieliły się mniej więcej w stosunku 40 do 60 – W zakresie, który obejmuje przebudowę Ronda Rataje, budowę przejść podziemnych, dobudowę jednego pasa ruchu, wymianę górnej warstwy nawierzchni na całej szerokości południowej jezdni ul. Jana Pawła oraz na całej szerokości jezdni ul. Krzywoustego, przebudowę skrzyżowania Milczyńska-Inflancka oraz remont podziemnego przejścia pieszego pod ul. Krzywoustego, Centrum Łacina pokryje 37 procent kosztów – informuje w wypowiedzi dla Retailnet.pl Maciej Wróblewski, wiceprezes zarządu Apsys Polska. Firma nie podaje na razie kwot, jakie wchodzą tu w grę, tłumacząc, że nie ma jeszcze szczegółowego projektu technicznego.

Jak podkreśla spółka, dzięki zwiększeniu liczby pasów ruchu i przeniesieniu ruchu pieszego pod istniejące drogi w znaczący sposób poprawi się przepustowość istniejącego układu drogowego w tym rejonie. Ułatwi to również komunikacje z pozostałymi dzielnicami. Inwestycja nie jest bez znaczenia dla bezpieczeństwa ruchu.

Prace drogowe będą prowadzone w przyszłym roku podczas budowy Centrum Handlowego Łacina. Według założeń potrwają około roku. W trakcie prowadzenia robót inwestor nie przewiduje zamknięcia dróg. Planowane otwarcie obiektu przewidziane jest na drugą połowę 2014 roku.
 
Grupa Apsys to międzynarodowy operator i zarządca nieruchomości handlowych, który specjalizuje się w rozwoju centrów handlowych w Polsce, Francji i Rosji. Apsys zaprezentuje swoje inwestycje podczas targów Shopping Center Forum & Trade Fair 2011, które odbędą się w daniach 8-9 września w Warszawie. Więcej o targach na www.shoppingcenter.pl.