Anna Wysocka

Poznań Główny City Center tworzy nowoczesny kompleks, który będzie pełnił funkcję handlową, rekreacyjną, usługową, a także komunikacyjną. Jak informuje portal Horecanet, w galerii handlowej znajdą się dwie strefy food court: obydwie na drugim poziomie. Jedna w centralnej części obiektu, będzie miała siedem restauracji typu fast food oraz dwie duże placówki z obsługą kelnerską. Druga z siedmioma restauracjami typu fast food znajdować się będzie bliżej dworca PKP. Będzie ona pełniła funkcję poczekalni dla pasażerów i będzie czynna w rozszerzonych godzinach – najprawdopodobniej od 6 do północy.

Rzecznik prasowy firmy TriGranit Przemysław Terlecki, nie wyklucza, że część lokali gastronomicznych w obiekcie będzie czynna non stop. Zastrzega, że niewiele może powiedzieć na temat marek i wynajmowanych powierzchni, gdyż dopiero podpisywane są listy intencyjne z najemcami.

TriGranit informuje jednak, że na wszystkich poziomach będą też liczne kawiarnie, wśród nich zapewne Sturbucks, Empik Cafe, McCafe, Coffeheaven, pijalnia czekolady, dwie lodziarnie, wyspy oferujące świeże soki owocowe jogurty i zdrową żywność.

Centrum komunikacyjno-handlowe Poznań Główny City Center ma być oddane w drugiej połowie 2013 roku. Z około 60 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej blisko 58 tysięcy znajdzie się w centrum, a 2,7 tysięcy metrów kwadratowych to powierzchnie biurowe i komercyjne w hali dworca.