Nowe punkty grupy Amber Gold znalazły się w gorzowskiej Galerii Askana, lubelskiej Galerii Olimp, kieleckim Pasażu Świętokrzyskim, rzeszowskim centrum Graffica oraz w galeriach M1 w Radomiu i Zabrzu. Spółka zapowiada, że to nie koniec ekspansji. Do połowy sierpnia uruchomione zostaną także AGpunkty w Warszawie, Koninie, Lesznie, Częstochowie oraz Łodzi.

Aktualna liczba lokali Amber Gold usytuowanych na terenie całego kraju wynosi 20. Zgodnie z aktualnie realizowaną przez firmę strategią rozwoju sieci sprzedaży, do końca 2011 roku, za obsługę klientów odpowiadać będzie ok. 300 pracowników, zatrudnionych w 20 oddziałach, 30 Punktach Obsługi Klienta (POK) oraz 30 AGpunktach.

Galeria Askana w Gorzowie Wielkopolskim została otwarta we wrześniu 2007 roku. Inwestorek kompleksu jest Caelum Development. Wśród największych najemców galerii znajdują się m.in. delikatesy Bomi, marki modowe: New Yorker, C&A oraz Rossmann i RTV EURO AGD.

Centra Handlowe M1 zarządzane są przez Metro Group Asset Management – część międzynarodowego koncernu Metro Group, obecnego w 31 krajach na świecie, z centralą w Niemczech. Firma na polskim rynku działa od połowy lat 90-tych i zarządza komercyjnymi powierzchniami handlowymi, a także zajmuje się budową obiektów handlowych.