– Zakończyliśmy już wszelkie prace związane z przygotowaniem Hali Kijowskiej do otwarcia. Posiadamy również wszystkie pozwolenia na użytkowanie, dlatego z dumą możemy zaprosić wszystkich Klientów na otwarcie Centrum, które odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 15.00 – mówi Andrzej Rosiński, prezes zarządu inwestora Korczowa Dolina i dyrektor generalny inwestycji.

Przypominjmy, pierwszy termin otwarcia obiektu ustalono na 30 czerwca br., jednak z przyczyn technicznych – niewywiązania się jednego z podwykonawców z terminu dostarczenia elementów wykończeniowych na teren inwestycji – inaugurację nowego projektu przesunięto.

W Hali Kijowskiej swoją działalność rozpocznie ponad 70 najemców. Większość będą stanowić salony z odzieżą, bielizną i obuwiem, m.in. Gatta, Kastor czy Fratelli. Nie zabraknie również salonów meblowych i wyposażenia wnętrz, jak salon Witek’s o powierzchni 570 mkw., z branży drogeryjnej oraz RTV i AGD z wielkopowierzchniowym elektromarketem Media Expert. Ofertę Hali Kijowskiej uzupełnią sklepy z artykułami artystyczno-malarskimi, częściami motoryzacyjnymi i narzędziami, a także Kantor Kijowski.

W Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina o łącznej powierzchni najmu 45 tysięcy metrów kwadratowych powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2,2 tysiąca miejsc dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów.

Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Korczowa Dolina Sp. z o.o. Głównym udziałowcem spółki jest Waimea Holdings Limited, która na terenie Polski zaangażowana jest również w inne projekty jak EAST A4 Logistic Park i North-West Logistic Park. Za proces komercjalizacji odpowiedzialna jest spółka Brabant przy współpracy z firmą Doradztwo Inwestycyjne Sławomir Godyń. Obiektem zarządza Waimea Property Management.

Spółka Korczowa Dolina zaprezentuje swoją inwestycję podczas wrześniowych targów Shopping Center Forum & Trade Fair. Na zorganizowanej wówczas konferencji zostanie poruszony temat dotyczący rynku centrów handlowych na Podkarpaciu. Wezmą w nim udział eksperci z firm doradczych, deweloperzy i inwestorzy. Wśród nich Andrzej Rosiński – prezes zarządu Korczowej Doliny.