W Sferze prawie 50 tys. metrów to powierzchnia handlowo-usłogowo-rozrywkowa. Biura zajmują 3,8 tysięcy metrów kwadratowych. W obiekcie jest też 101 apartamentów i hotel. Galeria była oddawana do użytku w dwóch fazach w 2001 roku oraz 2009 roku.

Galeria Sfera powstała na terenach dawnej fabryki włókienniczej. W części handlowo-usługowej jest ponad 250 sklepów. Oferta rozrywkowa obejmuje 25 restauracji i kawiarni, kino z siedmioma salami projekcyjnymi (Helios), klub muzyczny wraz z dyskoteką, ośmiotorową kręgielnią i pubem, miejsce zabaw dla dzieci. W części biurowej znajdują się siedziby firm oraz inne usługi, m.in. przychodnia stomatologiczna, poprawki krawieckie, biuro rachunkowo – księgowe, ośrodek szkolenia kierowców. Ponadto na terenie galerii znajduje się czterogwiazdkowy Hotel Qubus oraz atrakcyjna część mieszkalna. Do dyspozycji Klientów pozostaje parking na około 2,2 tysiące miejsc.

Cooper Standard Automotive Polska jest dostawcą produktów i usług w branży produktów samochodowych. Oferuje rozwiązania w uszczelnianiu karoserii, płynów, hamulców oraz emisji, zarządzanie ciepłem oraz segmentami ograniczającymi dragani. Firma powstała w USA, a obecnie działa w ponad 70 krajach świata.