Seanse filmowe będzie mogło w nim obejrzeć jednocześnie ponad 800 osób. Ponadto w kinie Helios znajdą się także kawiarnia i bary kinowe. – Podpisanie umowy z operatorem kinowym Helios SA to ważny etap w procesie komercjalizacji Porto 55. Oferta rozrywkowa w postaci kina to istotny element w konstruowaniu właściwego doboru najemców. Galeria stanie się w pełni wielofunkcyjna, wyznaczy nowe trendy zakupowe i jakościowe oraz będzie pełnić rolę nowego i atrakcyjnego miejsca spotkań elblążan, nadając dodatkowej dynamiki całemu miastu – komentuje John Kristensen, prezes Sjaelso Poland.

Spółka Helios SA powstała w 1993 roku. Na przestrzeni lat stała się trzecim największym operatorem kin w Polsce i stworzyła ogólnopolską sieć kinową, w której skład wchodzi 26 obiektów w całym kraju. Na sieć Heliosa składają się 24 multipleksy i dwa kina tradycyjne obecne m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku i Wrocławiu. Łącznie znajduje się w nich 140 sal kinowych i ponad 31 tysięcy foteli.

Galeria Porto 55 powstaje w ścisłym centrum Elbląga i jest realizowana przez duńskiego dewelopera firmę Sjaelso Poland. Galeria oferować będzie około 100 sklepów w tym salony odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, sportowe, ze sprzętem RTV AGD, supermarket jak również kawiarnie i restauracje oraz wiele innych usług, w tym miejsca na rozrywkę i relaks. Komercjalizację Galerii Porto 55, na zlecenie inwestora, realizuje firma Mallson Polska.