O planach budowy centrum o nazwie Galeria Grudziądz prezes Browarów Grudziądz, Waldemar Siwak, informował już w 2009 roku. Początkowo miał być to obiekt trochę większy. Jak zdradził na początku tego tygodnia prokurent spółki w rozmowie z Nowościami Grudziądzkimi, budynek ma ostatecznie być parterowy. Centrum będzie miało prawdopodobnie 7 tysięcy metrów kwadratowych. Spółka opracowuje jego plany. Według Matuszczaka ma to być przyjazne miejsce, które nie będzie kojarzyło się z dyskontami. Dlatego spółka nie będzie zapraszać tanich sklepów.

– Plan miejscowy dopuszcza obiekty o powierzchni sprzedażowej powyżej dwóch tysięcy metrów. Został już opublikowany, w tym miesiącu ma wejść w życie. Obiekt, który tam powstanie, znajdzie się na obszarze ochrony konserwatorskiej – informuje Retailnet.pl pracownik urzędu miasta w Grudziądzu.

Do października potrwać ma wyburzanie browaru z zachowaniem piwnic i części zabytkowej. Na terenie galerii planowana jest czerpalnia wody, z której mieszkańcy będą mogli korzystać bez opłat. Ma być również minibrowar produkujący lokalne piwo w limitowanej serii do degustacji na miejscu.

Browary Grudziądzkie sp. z o.o. z siedzibą w Grudziądzu przy ulicy Sikorskiego powstały w 2002 roku, kiedy to firma kupiła majątek zlikwidowanego browaru. Wspólnikami spółki są Waldemar Zbigniew Siwak, Świt-invest sp. z o.o. i Józef Adelson. W zarządzie zasiadają Waldemar Siwak (prezes), Roman Siwak (prokurent) i Jacek Matyszczyk (prokurent). Kapitał zakładowy wynosi 1 milion złotych.