Food court, do którego dołączy Burger King, znajduje się na parterze. Lokal o powierzchni 67,65 metrów będzie sąsiadował z restauracjami KFC i Kebab House. Branżę gastronomiczną w Silesia City Center reprezentuje w tej chwili 10 najemców: North Fish, Plackarnia Babuni, Kebab House, KFC, McDonald’s, Fenix, Pizza Hut i Thai Express. Rekomercjalizacja centrum zakończyła się w zeszłym roku. – Teraz, jeśli zaistnieje taka potrzeba, wymieniają się niektórzy najemcy – informuje Tomasz Pietrzak z biura prasowego Silesia City Center.

Równocześnie dobiega końca komercjalizacja części centrum, która jest jeszcze w budowie, a której oddanie planowane jest na październik. Zostały ostatnie lokale. Znajdą się tam między innymi salony Van Graaf, Calvin Klein Jeans, Tommy Hilfiger, La Mania, Smyk Megastore, Massimo Dutti, Stradivarius, Harpers Shoes, Lacoste, River Island, Geox, Prima Moda, Furla, Weekend by Max Mara, KappAhl, New Look. Po rozbudowie powierzchnia najmu centrum wzrośnie z 68 tys. mkw. do 86 tys. mkw. Inwestorem jest obecny właściciel centrum handlowego – austriacki Immofinanz Group.

Immofinanz Group będzie jednym z wystawców podczas targów Shopping Center Poland Forum & Trade Fair, które odbędą się we wrześniu 2011 roku w Warszawie. Więcej o imprezie na www.shoppingcenter.pl.