CH Makrum będzie gotowe w 2013 roku

Niedawno inwestor obiektu, spółka celowa Development Makrum, uzyskał prawomocne pozwolenie na rozpoczęcie prac. Teraz ruszyły roboty rozbiórkowe, które będą przeprowadzane w czterech etapach. W pierwszej fazie zostanie uporządkowany teren w najstarszej części pofabrycznej zabudowy, przylegającej do ulic Podchorążych i Dwernickiego. Otwarcie obiektu nastąpi w 2013 roku.

Centrum handlowe Makrum powstaje na 9-hektarowej działce przy ulicy Kamiennej i Sułkowskiego. Planowany obiekt będzie miał łączną powierzchnię najmu 57 tysięcy metrów kwadratowych (GLA) z parkingiem na 1,9 tysiąca miejsc postojowych. Jak zapewnia inwestor, w zasięgu 10-minutowej jazdy samochodem mieszka ponad 190 tysięcy osób, a prawie 350 tysięcy może dostać się do centrum w ciągu 30 minut.

Powstająca inwestycja nawiązywać będzie do postindustrialnego klimatu miejsca. Galerię tworzyć będą elementy architektury dawnych hal, ceglanych fasad i stalowych konstrukcji, w połączeniu z futurystyczną szklaną bryłą. Budynki będą się składać z podłużnych prostokątnych hal z dwuspadzistym dachem.

Deweloperem galerii jest Development Makrum SA spółka jawna, która została powołana w 2010 roku do realizacji projektu jako spółka zależna od firmy Makrum SA. Inwestorem strategicznym firmy od 2001 roku jest Rafał Jerzy – większościowy akcjonariusz i prezes zarządu spółki.