– Duże miasta, może poza Rzeszowem, w którym dopiero w nadchodzącym czasie powstanie sporo projektów, są w większym lub mniejszym stopniu wypełnione – ocenia w wypowiedzi dla Retailnet.pl Marcin Dubno, dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomosci, Bank Zachodni WBK SA. – Nie znaczy to jednak, że nie posiadają luk – podkreśla Dubno.

Świetnym przykładem jest Warszawa, w której mimo nasycenia powierzchnią handlową, nadal jest kilka atrakcyjnych lokalizacji. – Mówi się, że w okolicach Wilanowa jest potrzebna galeria i wiadomo, że się tam wkrótce pojawi – przypomina Dubno. Podobnie sytuacja wygląda na północy w Białołęce, jak również na południu w okolicach Piaseczna.

– Widać, że nawet jeśli statystyki pokazują, że w danym mieście określona powierzchnia handlowa przypada na jednego mieszkańca, nie znaczy to jeszcze, że nie może powstać kolejne centrum handlowe – uważa Dubno. Ocenia, że są cały czas i dlatego bank nie skreśla nowych projektów, tylko ze względu na statystyczne nasycenia danego miasta powierzchnią handlową. – Do każdej lokalizacji podchodzimy z otwartym umysłem – podsumowuje politykę BZWBK Marcin Dubno.

Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomosci Banku Zachodniego WBK SA przedstawi zagadnienie finansowania inwestycji w nieruchomości handlowe podczas targów Shopping Center Forum & Trade Fair 2011, które odbędą się w Warszawie w dniach 8-9 września. Program forum znajduje się na stronie: www.shoppingcenter.pl/Program.aspx.