– Sphinx w Koninie to siódma pełnowymiarowa restauracja z dwunastu lokali, które otworzyliśmy w tym roku. Działać będzie w modelu franczyzowym, na którym w dużej mierze opieramy działalność naszej sieci – powiedział Janusz Bossak, wiceprezes Sfinks Polska. Wyraził on również radość, że nową restaurację będzie prowadził partner, który zarządzał Sphinksem w Koninie kilka lat temu. – Świadczy to o tym, że koncept jest niezmiennie bardzo atrakcyjny dla franczyzobiorców – ocenił Bossak.

Jak zauważają eksperci, firmy z branży gastronomicznej wracają po minionym kryzysie do dawnych planów ekspansji. Spółka Sfinks, właściciel sieci Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, pozyskała w tym miesiącu z emisji prywatnej 40,8 mln zł. Analitycy rynku oceniają, że pieniądze przydadzą się firmie do rozwoju sieci.

Jak poinformowała w ubiegłym miesiącu prezes Sfinksa Mariola Krawiec-Rzeszotek w wywiadzie dla PAP, firma zamierza uruchamiać restauracje w formacie ekspress w mniejszych centrach handlowych, a pełnowymiarowe restauracje w dużych galeriach i lokalizacjach miejskich. Rzeszotek zauważyła również, że coraz większe możliwości otwarć stwarzają odrestaurowane za unijne pieniądze starówki i rynki, co wywołuje odpływ klientów z galerii do deptaków miejskich. Wyraziła pogląd, że boom na galerie się zmniejsza.Spółka zamierza również jeszcze w tym roku ruszyć z franszyzą za granicą. Zacznie od Czech i Węgier.

Lokal w Koninie mieści się będzie przy ul. Chopina. Będzie to pełnowymiarowa restauracja z obsługą kelnerską. Zajmie 147 metrów kwadratowych. Ruszy 6 sierpnia.