Galeria w Rydułtowach

Galeria powstaje na działce o powierzchni 1,1 ha w Rydułtowach przy drodze wojewódzkiej w bezpośrednim sąsiedztwie budowanego obiektu handlowego Kaufland oraz Parku Wodnego realizowanego przez Urząd Miasta. Budowę rozpoczęto od uporządkowania placu, na którym w pierwszej kolejności ma ruszyć budowa galerii handlowej, następnie we wrześniu rozpoczną się prace związane z rozbudową supermarketu Kaufland.

Planowane otwarcie obiektu ma nastąpić w marcu 2012 roku. Inwestor pozyskał już 90 procent najemców. Do tej pory podpisano umowy najmu m.ni. z sieciami: Rossmann, Deichmann, Jysk, Pepco, Apteka Lykos Farm, TextilMarket, Takko. W sąsiedztwie galerii powstanie też stacja paliw jednej z dużej sieci. – Komercjalizację przeprowadzaliśmy we własnym zakresie. Obecnie skomercjalizowane jest już około 90 procent obiektu. Proces pozyskiwania najemców trwa nadal i w tej chwili prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma sieciami. Wolnej powierzchni handlowej pozostało jeszcze około 375 metrów kwadratowych – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Rąba, Marketing and Sales Director DL Invest Group.

Szacowany koszt projektu to około 15 milionów złotych. Inwestor – DL Invest Group wchodzi w skład grupy inwestycyjnej działającej w różnych segmentach gospodarki. Grupa zrzesza spółki działające w branżach związanych z obrotem nieruchomościami i inwestycjami kapitałowymi oraz w branży deweloperskiej, projektowej, budowlanej, produkcyjnej.