– Otwarcie zaplanowaliśmy na pierwszego września na godzinę 10.00 – mówi Katarzyna Kopyra, manager ekspansji marki Lindex na Polskę. – W Cuprum Arena będziemy sprzedawać odzież damską, bieliznę i odzież dziecięcą. Moda damska dostępna w naszych sklepach dedykowana jest do kobiet, które chcą się dobrze ubrać i zwracają uwagę na jakość produktu, ale też na przystępną cenę – wyjaśnia Katarzyna Kopyra.

Marka Lindex wywodzi się z firmy bieliźnianej. Obecna jest na rynku od ponad 56 lat. Zdobyła popularność szczególnie w Skandynawii, gdzie należy do liderów sprzedaży odzieży dziecięcej i damskiej. Jak deklaruje firma, asortyment damski skierowany jest do aktywnych kobiet po 25 roku życia, które lubią bawić się modą.

Galeria Cuprum Arena mieści się przy ulicy Sikorskiego w Lubinie. Na ponad 34 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni handlowej centrum posiada 130 sklepów i punktów usługowych. Ponadto w obiekcie funkcjonuje kino i klub fitness. Sześciokondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 72 tysięcy metrów kwadratowych ma 25 metrów wysokości i jest zwieńczony kopułą o 30-metrowej średnicy. Inwestorem Cuprum Areny jest MGC Inwest sp. z o.o., która planuje także budowę Galerii Goplana w Lesznie. Będzie to obiekt o powierzchni najmu wynoszącej 28 tysięcy metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim 120 lokali handlowo-usługowych i gastronomicznych oraz część rozrywkowa: kino, klub fitness i kręgielnia. Dwa najwyższe poziomy galerii zajmie parking na 760 miejsc. Budowa obiektu rozpocznie się w 2011 roku. Otwarcie zaplanowane zostało na rok 2013.