Centrum handlowe Magnolia Park ma nowego właściciela. Jest nim Kasama Investments Sp. z o.o., spółka celowa jednego z funduszy nieruchomościowych Blackstone. – Na rynku nieruchomości handlowych w Polsce Master Management jest lokalnym partnerem Blackstone odpowiedzialnym za doradztwo podczas transakcji, zarządzanie aktywami oraz nieruchomościami, a także ich wynajem. Planowane jest, że do końca 2011 roku Master Management, wyspecjalizowana firma zajmująca się zakupem i kompleksowym zarządzaniem nieruchomościami handlowymi w celu podnoszenia ich wartości, zostanie zarządcą centrum handlowego Magnolia Park – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Paul Kusmierz, prezes firmy Master Management, która na rynku nieruchomości handlowych w Polsce jest lokalnym partnerem Blackstone.

Jakie zmiany planowane są w związku z przejęciem galerii przez nowego zarządcę? – Wieloletnie doświadczenie Master Management w zarządzaniu centrami handlowymi w całej Polsce będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na bieżące funkcjonowanie Magnolia Park, ale także na długoterminowe pozycjonowanie i działanie centrum handlowego, co w rezultacie będzie korzystne dla jego najemców i klientów – wyjaśnia Kusmierz.

Zgodnie z umową cena sprzedaży akcji wyniosła 109,7 milionów euro. NFI Octava sprzedała 72,19 proc. akcji w kapitale zakładowym Legnicka Development, Manchester Securites Corporation pozostałe: 27,81 proc. akcji. Sprzedającym, czyli Octava NFI oraz Manchester Securites Corporation, przy transakcji doradzała firma Jones Lang LaSalle oraz kancelarie Clifford Chance i Magnusson.