– Widać to po pustostanach, wysokościach czynszów i obecnych na rynku markach – stwierdził w rozmowie z Retailnet.pl Marcin Dubno. – Widzieliśmy też, że ceny czynszów odbiły się po spadku i jest popyt na nową powierzchnię. Wydaje się, że te okoliczności stwarzają dobre perspektywy na przyszłość – ocenił.

Dubno podkreślił również, że rynek handlowy poradził sobie dobrze w okresie spowolnienia koniunktury w latach 2008-2009. – Oczywiście początek kryzysu był także dla tego sektora szokiem. Sytuacja byłą trudniejsza niż zwykle z uwagi na osłabienie złotego. Niektóre umowy najmu w euro zostały bowiem podpisane wcześniej i czynsze płacono według starych stawek. Jednak po tym pierwszym okresie, gdy okazało się, że dynamika sprzedaży jest dobra, sytuacja z czasem zaczęła wracać do normy. Marcin Dubno dodał również, że BZWBK jest bardzo zadowolony ze swojego obecnego portfela nieruchomości handlowych.

Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomosci Banku Zachodniego WBK SA przedstawi zagadnienie finansowania inwestycji w nieruchomości handlowe podczas targów Shopping Center Forum & Trade Fair 2011, które odbędą się w Warszawie w dniach 8-9 września. Program forum znajduje się na stronie: www.shoppingcenter.pl/Program.aspx.