– Bliższe szczegóły będziemy mogli podać we wrześniu. Spodziewamy się, że wtedy zamkniemy kolejną partię prowadzonych obecnie negocjacji – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Małgorzata Jaroniek, dyrektor ds. inwestycji Elektry Plus, inwestora galerii. Jednak już teraz wiadomo, iż w nowej galerii pojawią się m.in. takie marki, jak: Piotr i Paweł, Rossmann, Empik, fitness klub i SPA. Wdrażany jest także program współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami "Twój nowy port… Zielona Przystań", który pozwala pozyskać gorzowskim kupcom franczyzę znanych marek lub uzyskać ułatwienia w otwarciu lokalu pod własnym szyldem w Zielonej Przystani. – Ten program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozmawiamy z kilkudziesięcioma gorzowskimi kupcami – dodaje Małgorzata Jaroniek.

Zielona Przystań liczy 23,7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej i 10,5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Dwukondygnacyjna część handlowa pomieści 65 najemców. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 60 mln zł. Planowane otwarcie centrum handlowego: 2012 rok.

Firma Elektra Plus Sp. z o.o. należy do grupy spółek powiązanych ze sobą kapitałowo. Spółki te działają na rynku polskim od ok. 15 lat i posiadają 40 lat doświadczenia w branży budowlanej, deweloperskiej i energetycznej na rynku europejskim, głównie w Niemczech oraz w krajach Bliskiego Wschodu.