Równocześnie Dubno mówi o sporych oczekiwaniach, jakie ma bank wobec drugiej połowy 2011 roku. Przed 2008 r., kiedy zaczął się kryzys, Bank Zachodni WBK finansował wiele projektów i był jednym z kół zamachowych rynku. – To był dla nas okres budowy portfela. Byliśmy więc bardzo aktywni. Obecnie koniunktura nie jest już tak duża, jak wówczas. Nie wydaje mi się więc, abyśmy doszli znów do takiej skali. Myślę, że to nawet lepiej, żeby rozwój był wolniejszy – poinformował w wypowiedzi dla Retailnet.pl Marcin Dubno.
 
Z kolei 2009 to był rok całkowitego zastoju. Większe inwestycje nie uzyskiwały akceptacji ze strony banków. – My w tym czasie nie rozpoczynaliśmy nowych projektów – mówi Dubno. – Nie ukrywam, że mieliśmy duży portfel centrów handlowych i musieliśmy zobaczyć, co się z nim będzie działo. Już w 2010 roku podjęliśmy jednak odważną decyzję, że zaczniemy finansować kolejne projekty. Zrealizowaliśmy kilka transakcji. W tym roku mamy kilka kolejnych i duże oczekiwania co do drugiej połowy roku – dodaje Dubno.

W tej chwili Bank Zachodni WBK pracuje nad kilkoma dużymi projektami w dużych miastach. Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku Zachodni WBK SA, powołując się na tajemnicę bankową, nie ujawnia szczegółów. – Dla jednego centrum w dużym mieście udzieliliśmy finansowania na dokończenie budowy. Chodzi o bardzo prestiżową inwestycję, która zostanie uruchomiona w najbliższym czasie – mówi Dubno.

Marcin Dubno poprowadzi prelekcję dotyczącą finansowania inwestycji podczas Shopping Center Poland & Trade Fair 2011. Więcej pod adresem: www.shoppingcenter.pl