Jaworzno City Center

– Komercjalizacja galerii handlowej o roboczej nazwie ”Jaworzno City Center” została rozpoczęta. Podmiotami odpowiedzialnymi za ten proces jest Dział Ekspansji P.A. Nova oraz firma Retail Concept z Warszawy. Po kilku miesiącach przygotowań i głębokich analiz zarówno lokalnego rynku, jak i po przeprowadzeniu wstępnych rozmów z wieloma najemcami – nasi architekci przy współudziale Retail Concept – opracowali optymalną koncepcję galerii, z którą wychodzimy na rynek – mówi Hanka Krzyżańska, dyrektor ds. ekspansji w P.A. Nova.

Galeria handlowa powstanie w śródmieściu Jaworzna, naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej, Kolejowej oraz Grunwaldzkiej. Dwukondygnacyjny obiekt o łącznej powierzchni najmu blisko 36 tys. mkw. pomieści ok. 130 sklepów i punktów usługowych. Wzbogacony będzie również o koncept rozrywkowy w formie wielosalowego kina. Inwestor nie wyklucza, iż w galerii znajdzie się także wielofunkcyjny klub fitness. Do dyspozycji klientów zostanie również oddany podziemny parking dla około 820 samochodów.

Nowa galeria w Jaworznie będzie obiektem o sprofilowanych poziomach handlowych. – Zdecydowaliśmy się na zaprojektowanie obiektu o dwóch kondygnacjach handlowych – parter i piętro – które będą odpowiednio sprofilowane. Tenant mix został opracowany w taki sposób, aby oba poziomy były w równym stopniu atrakcyjne zarówno dla klientów, jak i naszych przyszłych najemców. Uważamy, że tylko poprzez przypisanie każdej kondygnacji odpowiedniego przeznaczenia oraz poprzez sukcesywną i konsekwentną realizację przyjętych założeń, komercjalizacja dwupoziomowej galerii przyniesie pożądany efekt – mówi Maciej Mędrek, specjalista ds. wynajmu w P. A. Nova SA.

– Oferta handlowa galerii będzie skierowana przede wszystkim do ludzi młodych, którzy poszukują modnych ubrań, obuwia oraz dodatków. Na parterze galerii – oprócz hipermarketu spożywczego oraz 2-3 sklepów modowych znanych i cenionych marek – znajdą się liczne salony obuwnicze, sklepy z asortymentem sportowym, punkty usługowe, takie jak: pralnia chemiczna, piekarnia, punkt dorabiania kluczy, salony gsm. Piętro galerii przeznaczone jest na sklepy z modą damską, męską, dziecięcą, akcesoria, sklep branży AGD/RTV, kino wielosalowe. Na piętrze została również zaprojektowana nowoczesna strefa gastronomiczna, liczne kawiarnie, które sprawią, że nowy obiekt stanie się miejscem do spotkania z przyjaciółmi, spotkań biznesowych, jak i miejscem dla osób chcących szybko i sprawnie zrobić podstawowe zakupy w drodze do domu – dodaje Agnieszka Ruszel z P.A. Nova.

P.A. Nova zaprezentuje swoje inwestycje podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011. Więcej o imprezie pod adresem: www.shoppingcenter.pl.