Kompleks będzie miał 3 tysiące metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Inwestor jest na etapie przygotowywania projektu. Planowane otwarcie obiektu ma nastąpić w listopadzie przyszłego roku. – Będzie to typowy retail park, bliźniaczo podobny do powstającej właśnie Galerii Rydułtowy. Na razie trwają prace projektowe, trwają badania ruchu na tym terenie. Jesteśmy na etapie negocjowania umów z najemcami. Za kilka dni będzie można powiedzieć więcej o nowych najemcach, natomiast na tym etapie wiadomo już, że głównym najemcą będzie duża sieć spożywcza oraz, że w ramach parku powstanie pełna infrastruktura z sieciową stacją paliw – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Rąba Marketing and Sales Director DL Invest Group.

Format retail park najczęściej charakteryzuje się skupieniem w jednym obiekcie dużej sieci spożywczej i kilkunastu najemców m.in. takich marek jak Deichmann, Rossmann, Pepco czy sieciowe apteki. – Jesteśmy na etapie komercjalizowania obiektu. Negocjacje trwają i mam nadzieję, że już po wakacjach finalizowane będą umowy – dodaje Rąba.

Inwestor – DL Invest Group wchodzi w skład grupy inwestycyjnej działającej w różnych segmentach gospodarki. Grupa zrzesza spółki działające w branżach związanych z obrotem nieruchomościami i inwestycjami kapitałowymi oraz w branży deweloperskiej, projektowej, budowlanej, produkcyjnej.