– Na dwa miesiące przed otwarciem, blisko 85 proc. powierzchni handlowej jest wynajęte. Jest to bardzo dobry wynik, a duże zainteresowanie sieci handlowych jest pozytywnym sygnałem na przyszłość. Mamy nadzieję, że jeszcze przed oficjalnym otwarciem będziemy mogli poinformować o kolejnych podpisanych umowach najmu – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Agata Brzezińska, dyrektor ds. najmu spółki Neinver.

Futura Park Kraków będzie pierwszym obiektem handlowym w regionie łączącym dwa koncepty sprzedażowe pod jednym dachem. Na niższej kondygnacji dwupoziomowego kompleksu będzie znajdował się tradycyjny park handlowy, na wyższej – outlet Factory. W parku handlowym klienci będą mieli do dyspozycji szeroką ofertę sklepów z branż: odzieżowej, obuwniczej, drogeryjnej, wyposażenia wnętrz oraz RTV/AGD, uzupełnioną o punkty usługowe i kawiarnie. Jedne z największych powierzchni handlowych zajmą takie marki, jak m. in.: delikatesy Alma, RTV Euro AGD, Super-Pharm, Douglas, CCC, C&A, a także w części outletowej – Tommy Hilfiger, Benetton, Mango, Desigual, Reserved, Nike. Do grona najemców Futura Park Kraków należy także sklep z artykułami dla zwierząt Kakadu. W obiekcie znajdzie się również strefa zabaw dla dzieci – kidsplay Rubbabu. W parku handlowym pojawią się również butik z bielizną damską Triumph, galeria upominków Kredens, małopolski salon optyczny Interoptyk oraz dwie firmy z branży nowych technologii: Orange oraz lokalna Hyper–Tel. W ofercie gastronomicznej Futura Park Kraków będzie można znaleźć kawiarnie Java Republic i Coffeeheaven, Owocowy Raj, oraz restauracje Smack&Snack i Olimp.

Futura Park Kraków to drugie po wrocławskim, centrum typu Futura Park w Polsce. Inwestycja zlokalizowana jest na przedmieściach Krakowa, w Modlniczce, tuż przy zjeździe z autostrady A4 łączącej Kraków z Katowicami. Inwestorem obiektu jest Neinver, hiszpańska firma działająca na europejskim rynku nieruchomości.

Neinver przedstawi swoje inwestycje podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011. Program imprezy pod adresem: www.shoppingcenter.pl