CH Rapsodia w Elblągu

Prace ziemne wraz z budową dróg dojazdowych powinny ruszyć jesienią tego roku. Na wiosnę planowane jest rozpoczęcie robót konstrukcyjnych. Budowa galerii ma zakończyć się w trzecim kwartale 2013 roku. – Czekamy już tylko na pozytywną decyzję środowiskową i pozostanie nam złożenie wniosku o pozwolenie na budowę – mówi Piotr Wencel z firmy Wencel and Partners, która reprezentuje inwestora. W maju tego roku Rada Gminy Elbąg przyjęła uchwałę zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu w Gronowie Górnym, na którym ma powstać Rapsodia. Plan został zatwierdzony przez wojewodę.

Projekt centrum wykonany jest przez międzynarodowe biuro architektoniczne Douglas Wallace z siedzibą w Dublinie. Galeria powstanie przy drodze krajowej numer 7, na terenie dawnego kombinatu ogrodniczego przy ul. Berylowej w Gronowie Górnym. Na powierzchni całkowitej 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, w tym 20 tysiącach powierzchni najmu, znajduje się hipermarket, market budowlany, sklep z artykułami RTV/AGD oraz blisko 120 sklepów. W galerii powstanie także część rozrywkowa z licznymi kawiarniami oraz restauracjami. Zaplanowano  parking na około 1700 pojazdów.

Jak informował w zeszłym roku portal Retailnet, wywodzący się z Irlandii inwestor, firma Spirit International Poland, objął sponsoringiem miejscową drużyną piłkarską Olimpię Elbląg występujacą w rozgrywkach pierwszej ligi. Piłkarze grać będą w koszulkach z logo Galerii Handlowej Rapsodia również i w tym roku, gdyż przedłużono z klubem umowę.