Smyk jest polską siecią oferującą akcesoria dla dzieci, zabawki, odzież, obuwie i inne akcesoria dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Oprócz znanych na całym świecie marek takich jak Fisher Price, Tiny Love, Barbie, Lego i Baby Born, Smyk oferuje własne marki: ubrania Cool Club i zabawki Smiki. W nowym lokalu marka oferować będzie szerszą gamę wózków i fotelików samochodowych w porównaniu ze standardowymi Smykami.

– Lokal usytuowany jest na parterze, w części parku handlowego tuż obok apteki Super- Pharm – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Dorota Beltrani, odpowiedzialna za wynajem w spółce Helical Poland.

Projekt Turawa Park jest finansowany przez Standard Life Investements. Otwarcie galerii nastąpiło 14 kwietnia 2011 roku. Obiekt o powierzchni około 40 tys. metrów kwadratowych zlokalizowany jest na terenie gminy Turawa, tuż koło północnej obwodnicy Opola. Na terenie centrum znajdzie się około 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Dodatkowo, inwestor sfinansował budowę połączenia z obwodnicą, które umożliwia szybkie i sprawne dotarcie do centrum Opola. Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na około 75 milionów euro.

Kluczowi najemcy Turawa Park to m.in.: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora, Deichmann, Empik, Cubus, C&A, KFC, City Sport, EXISport Apart i Takko Fasion. Wynajmem zajmuje się zespól Helical Poland, który działa we współpracy z Colliers International i Mallson.

Helical Poland zaprezentuje swoje obiekty podczas Shopping Center Forum & Trade Fair.