Spółka córka Atrium – Centrum Handlowe Felin Sp. z o.o. oraz Auchan Polska Sp. z o.o. podpisały list intencyjny, zgodnie z którym Atrium wybuduje, a następnie sprzeda powierzchnię handlową pod hipermarket Auchan. – Lublin jest ważnym projektem dla Atrium, tak więc partnerstwo z Auchan jest świetnym potwierdzeniem realizacji naszych planów biznesowych w tej nowej lokalizacji oraz możliwości wykorzystania potencjału handlowego miasta. Będziemy starać się poszerzyć naszą wieloletnią współpracę z siecią także w innych, nowych miejscach. Felicity nadal przyciąga zainteresowanie wielu innych międzynarodowych i polskich detalistów, dlatego wierzymy, że hipermarket Auchan otworzy silną listę naszych najemców – komentuje Rachel Lavine, dyrektor zarządzająca Atrium.

Jest to pierwsza umowa Atrium Poland Real Estate Management z Auchan Polska.

Centrum handlowe Felicity, które jest obecnie w budowie i zostanie otwarte w 2013 roku, powstaje we wschodniej części Lublina, u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Grzybowej. Jest budowane na obszarze 17 hektarów i zajmie blisko 74 000 metrów kwadratowych wraz z hipermarketem Auchan. Po zakończeniu budowy, która jest pierwszą dużą inwestycją Atrium od kryzysu gospodarczego z 2008 roku, centrum Felicity zaoferuje klientom około 150 sklepów, kino oraz market budowlany.

Atrium Real Estate Limited (Atrium) specjalizuje się w budowie oraz zarządzaniu centrami handlowymi w Europie Środowej i Wschodniej. Jest zamkniętą spółką inwestycyjną z siedzibą na wyspie Jersey.

Atrium zaprezentuje swoje obiekty podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011.