Andrew Smart ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe w sektorze nieruchomości. Wcześniej pracował jako dyrektor w Mace Macro, gdzie od kwietnia 2008 roku kierował różnymi działami firmy, w tym usługami doradztwa i korporacyjnymi. Zajmował się outsourcingiem, doradztwem w zakresie zarządzania nieruchomościami, projektowaniem miejsc pracy oraz pomocą techniczną na rzecz wielu klientów z sektora bankowości, prawa, handlu i administracji rządowej. Poprzednio Smart był dyrektorem zarządzającym w Buying Force, CBRE FM, Sodexho FM i dyrektorem ds. operacyjnych w Mapeley i Trillium.

Zgodnie ze strategią ekspansji firmy i dążeniem do globalnej konsolidacji usług Facility Management Cushman & Wakefield przejęła pełną kontrolę nad spółką joint venture Corporate Occupier Solutions (COS) utworzoną z EC Harris w 2006 roku.

Andrew Smart będzie odpowiedzialny za przekształcenie działalności COS w ważny dla firmy Cushman & Wakefield dział nowych usług. Oprócz zarządzania bieżącą działalnością będzie także zajmował się tworzeniem strategii rozwoju i pozyskiwaniem nowych kontraktów.

– Zarządzanie obiektami jest bardzo ważnym elementem naszej globalnej oferty dla korporacyjnych najemców i właścicieli obiektów. Andrew jest wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie. Dzięki swej wiedzy i doświadczeniu pomoże nam osiągnąć strategiczny cel, jakim jest rozwój usług Facility Management w krajach EMEA – powiedział Michael Creamer, dyrektor działu rozwiązań dla inwestorów i najemców korporacyjnych w krajach EMEA, Cushman & Wakefield.