Efektywne zarządzanie energią oraz jej sprzedaż użytkownikom obiektu wymaga określonego zaplecza – przede wszystkim stosownych koncesji, a także specjalistycznej wiedzy i zasobów ludzkich. Właśnie dlatego właściciele galerii decydują się powierzyć kwestie energetyczne zewnętrznym podmiotom.

Pełny outsourcing energetyczny to podstawowa działalność spółki Grupa Energia. Firma przejmuje rozliczanie kosztów energii, obsługę klientów, wystawianie faktur oraz egzekwowanie należności, dzięki czemu poprawia cash flow właściciela galerii. Ponadto fachowcy z Grupy Energia czuwają nad optymalizacją zużycia energii, co następnie przekłada się na oszczędności – twierdzą przedstawiciele firmy. Wygoda i spokój, to często najważniejsze powody rozpoczęcia współpracy z zewnętrznym operatorem energetycznym.

W przypadku nowych centrów handlowych, współpraca z Grupą Energia rozpoczyna się na długo przed ich otwarciem. Firma dzieli się swoim doświadczeniem i doradza już na etapie projektowania oraz realizacji. Celem takich działań jest wybudowanie dobrej jakości sieci przy minimalizacji kosztów inwestycji.

Grupa Energia jest obecna na konferencjach Shopping Center Forum już od kilku edycji. Nie inaczej będzie podczas Shopping Center Forum & Trade Fair, które odbędzie się 8-9 września w Warszawie. – Nasz udział w konferencji ma na celu pokazać deweloperom i zarządcom, korzyści płynące ze współpracy. Mamy nadzieję, że będzie to znakomita okazja do udzielenia szerszej informacji o naszej ofercie – mówi Artur Budrewicz, prezes zarządu spółki. Więcej o imprezie na www.shoppingcenter.pl.