– Przewidujemy, że ten trend nasili się w nadchodzących miesiącach – stwierdził Michał Ćwikliński, szef departamentu doradztwa inwestycyjnego Savills, na łamach Poland Investment Bulletin, Summer 2011.

W ostatnim półroczu doszło na do ośmiu transakcji na polskim rynku nieruchomości handlowych. Ich łączna wartość przekroczyła 390 milionów euro. Do największych zaliczyć trzeba zakup Centrum Handlowego Promenada przez Atrium za przeszło 170 mln euro, a także nabycie przez ING pozostałych 50 procent udziałów w kompleksie Wars Sawa Junior za 76 mln euro. Inne transakcje to nabycie centrów handlowych w dużych miastach regionalnych – Tulipan w Łodzi, Osowa w Gdańsku – a także centrów zlokalizowanych w miastach mniejszych: Kometa w Toruniu, CH Sosnowiec i Twierdza Kłodzko.

Jeśli chodzi o cały rynek nieruchomości komercyjnych, to wolumen inwestycji w drugim kwartale 2011 roku był nieco mniejszy niż w pierwszym. Jednak biorąc pod uwagę transakcje już rozpoczęte, aktywnośc inwestycyjna nie uległa zmniejszeniu – podkreślają specjaliści z firmy Savills. Łącznie w pierwszym półroczu wolumen transakcji inwestycyjnych przekroczył nieznacznie miliard euro, odnotowując tym samym 65 proc. wzrost w stosunku do poziomu osiągniętego w odpowiadającym mu okresie ubiegłego roku. Najbardziej aktywni w pierwszym półroczu byli inwestorzy z Austrii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 500 osób reprezentujących 180 firm.

Zapraszamy do udziału !