Łączna powierzchnia usługowo-handlowa nowej galerii to 3 tysiące metrów kwadratowych. Na parterze budynku swój sklep będzie miała brytyjska sieć Tesco. Reszta powierzchni jest przeznaczona na punkty handlowe, usługowe oraz część gastronomiczną. – Trwa komercjalizacja obiektu. Na razie pozyskaliśmy jednego najemcę. Tesco zajmie 75 proc. powierzchni parteru. Pod wynajem przeznaczone zostaną jeszcze dwa niewielkie lokale na dole oraz spora powierzchnia na piętrze budynku. Prawdopodobnie najemcami galerii będzie też sieć restauracji KFC oraz jedna z sieciowych aptek – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Małgorzata Wdowiak z firmy Tomaszewicz Development.

Obiekt usytuowany zostanie w sąsiedztwie sztandarowej inwestycji Tomaszewicz Development, czyli Osiedla Glinki. Obok budynku powstanie 76 miejsc parkingowych. Galerię Północ zaprojektował stargardzki architekt – Piotr Bujnowski. Elewacja budynku zostanie wykonana ze szkła i drewna. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 15 mln zł.

Przedsiębiorstwo Tomaszewicz Development istnieje na rynku od 25 lat. Początkowo firma zajmowała się inwestycjami związanymi z instalacjami budowlanymi zaś od 1994 roku rozpoczęła budowę mieszkań. Od 2000 roku firma przekształciła się w spółkę deweloperską. Galeria Północ to pierwszy obiekt handlowy realizowany przez firmę.