Planowana data uruchomienia salonu w opolskiej galerii Turawa Park to jesień 2011 roku. Sklep zlokalizowany zostanie na powierzchni 1600 metrów kwadratowych w części parkowo-handlowej, tuż przy wejściu. Będzie to drugi lokal tej sieci w Opolu.

W działającej od kwietnia br. galerii trwa proces komercjalizacji. Niedawno umowę najmu podpisała sieć Smyk, a w najbliższym czasie otwarty zostanie salon C&A. – W Turawa Park pozostało jeszcze kilkanaście wolnych lokali. Są to mniejsze salony o powierzchni handlowej od 60 do 200 metrów kwadratowych. Obecnie prowadzimy rozmowy z dwoma dużymi sieciami odzieżowymi i mamy nadzieję, że najpóźniej we wrześniu będziemy mogli potwierdzić podpisanie umów – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Dorota Beltrani z Helical Poland odpowiedzialna za wynajem.

Firma Helical Poland będzie wystawcą wrześniowego Shopping Center Poland & Trade Fair.

Druga lokalizacja elektromarketu to Galeria Jasło. Sklep Media Expert działa w obiekcie od 2008 roku. Wcześniej funkcjonował w mniejszym dwupoziomowym salonie. Firma zdecydowała się na jego przeniesienie w całości na parter. Lokal zaprojektowano według nowego pomysłu. Teraz powierzchnia handlowa sklepu składa się z jednej głównej alei biegnącej przez cały elektromarket. Zmiany objęły układ poszczególnych działów sprzedaży. Zaczynają się już przed wejściem, które również posiada nową aranżację.

Firma posiada w Polsce około 240 salonów o łącznej powierzchni blisko 200 tysięcy metrów kwadratowych. Oferuje multimedia, sprzęt RTV, AGD, laptopy, foto i GSM. Specjalizuje się także w sprzedaży rowerów, skuterów, quadów, sprzętu relaksacyjnego i sprzętu do pielęgnacji ogrodów (w wybranych sklepach).