Jak elbląski rynek przyjmie te inwestycje? – Obecnie trudno przewidzieć, czy planowane inwestycje handlowe w Elblągu będą się uzupełniać czy wręcz przeciwnie. Rozbudowa centrum handlowego Ogrody oraz Rapsodia są we wstępnym etapie realizacji i proces ich komercjalizacji jeszcze się w pełni nie rozpoczął. Jedyny projekt znajdujący się w budowie, galeria Porto 55, prawdopodobnie skorzysta z pierwszeństwa wejścia na rynek i przyciągnie główne sieci handlowe, do tej pory w Elblągu jeszcze nieobecne – powiedziała portalowi Retailnet.pl Agnieszka Winkler, analityk w Dziale Badań i Doradztwa w Colliers International.

W czwartym kwartale 2012 roku w Elblągu zacznie funkcjonować galeria Porto 55. To projekt realizowany przez duńskiego dewelopera firmę Sjaelso Poland. obiekt będzie liczyć 40 tysięcy merów kwadratowych powierzchni całkowitej, z czego 22 tysiące będzie stanowić powierzchnia handlowo-usługowa. Planowana jest również budowa podziemnego parkingu na ponad 300 miejsc postojowych. Centrum zaoferuje około 100 sklepów w tym salony odzieżowe, obuwnicze, kosmetyczne, sportowe, ze sprzętem RTV AGD, supermarket jak również kawiarnie i restauracje oraz wiele innych usług, w tym miejsca na rozrywkę i relaks, w tym kino. Komercjalizację Galerii Porto 55, na zlecenie inwestora, realizuje firma Mallson Polska.

Nieco później zostanie ukończona rozbudowa CH Ogrody. Rozpoczęcie prac przy powiększeniu obiektu zaplanowano na początek 2012. Nowe Ogrody otwarte zostaną w roku 2013. Po zakończeniu wartej 55 mln euro inwestycji powstanie dwukrotnie większe centrum o powierzchni najmu ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych z funkcjami usługowymi i rozrywkowymi.

W trzecim kwartale 2013 roku na mapie Elbląga pojawi się kolejny obiekt – Rapsodia firmy Spirit International Poland. Na powierzchni całkowitej 50 tysięcy metrów kwadratowych, w tym 20 tysiącach powierzchni najmu, znajdzie się hipermarket, market budowlany, sklep z artykułami RTV/AGD oraz blisko 120 sklepów. W galerii powstanie także część rozrywkowa z licznymi kawiarniami oraz restauracjami. Zaplanowano parking na około 1,7 tys. pojazdów.

 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 400 osób reprezentujących 180 firm.

Zapraszamy do udziału !