Zmiana nazwy, z dotychczasowej Forum Koszalin, jest częścią szerszej strategii Atrium dotyczącej ujednolicenia nazewnictwa wszystkich posiadanych placówek handlowych oraz umowy z Multi Investment BV, byłym współwłaścicielem centrum, od którego Atrium odkupiło resztę udziałów. Obecnie firma posiada 100 procent udziałów w galerii. Modyfikacji ulegnie również logo centrum.

– Przejęcie wszystkich udziałów w Atrium Koszalin przyniesie naszej firmie wiele korzyści. Da nam pełną kontrolę nad centrum handlowym, co pozwoli na wprowadzenie zmian, dzięki którym będziemy mogli najlepiej spełnić oczekiwania naszych klientów i najemców. Umocni również pozycję Atrium jako jednego z największych właścicieli nieruchomości handlowej w Polsce i całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej – powiedziała Katarzyna Cyz, dyrektor zarządzająca Atrium Real Estate Management w Polsce.

Centrum handlowe Atrium Koszalin (daw. Forum Koszalin) zajmuje powierzchnię 55 tysięcy metrów kwadratowych. W skład kompleksu wchodzi 120 sklepów, hipermarket, klub fitness, kino oraz punkty usługowe i gastronomiczne. Do dyspozycji klientów oddane są trzy parkingi, które zapewniają 1,6 tys. miejsc parkingowych.

Atrium jest zamkniętą spółką inwestycyjną z siedzibą na wyspie Jersey. Obecnie posiada w Polsce 19 działających centrów handlowych o wartości rynkowej na koniec 2010 r. w wysokości 677 mln euro. Aktywa te obejmują około 295 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu brutto i w 2010 r. wygenerowały 51,7 mln euro dochodu brutto z najmu. Na liście projektów realizowanych przez spółkę znajdują się m.in. centra handlowe Reduta i Targówek w Warszawie, Galeria Mosty w Płocku, Galeria Biała w Białymstoku oraz centrum handlowe Forum w Koszalinie.

 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 400 osób reprezentujących 180 firm.

Zapraszamy do udziału !