– Istotnie, projekt budowy centrum przez jakiś okres czasu pozostawał w zawieszeniu. Powodem był brak pozwolenia na budowę. Informacja jakoby budowa galerii ruszyła dopiero teraz jest jednak nieprawdziwa. W rzeczywistości realizacja Galerii Veneda formalnie ruszyła 31 maja, kiedy inwestor dysponował już ostatecznym pozwoleniem na budowę. Cała inwestycja przebiega zgodnie z planem, w połowie sierpnia wyłonimy generalnego wykonawcę, który we wrześniu rozpocznie prace. Poza tym błędną informacją jest także to, że inwestor planuje „podziemny przystanek mpk”. Nic takiego nie znajduje się w planach – dementuje w rozmowie z poratelm Retailnet.pl Paweł Słupski, przedstawiciel inwestora Echo Investment.

Centrum handlowe Veneda będzie miało około 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni całkowitej. W kompleksie znajdzie się miejsce dla ok. 80 sklepów. Planowane zakończenie budowy to listopad 2012 r.

Echo Investment SA to firma inwestycyjno-deweloperska z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Realizuje również projekty komercyjne w Rumunii, na Węgrzech i na Ukrainie.

 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 400 osób reprezentujących 180 firm.

Zapraszamy do udziału !