Wzrasta liczba nowych projektów

– Coraz trudniej deweloperom przekonać menedżerów sieci handlowych do współpracy i zaprosić reprezentowane przez nich marki do otworzenia swoich placówek w wielu nowych miejscach na handlowej mapie Polski – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Rafał Szyłański CEO Resco International Sp. z o.o.

Jak zatem radzić sobie z problemem pojawiających się w bliskiej odległości centrów handlowych, które walczą między sobą o każdego klienta? Deweloperzy twierdzą, że konieczna jest dogłębna analiza rynku, ruchu, konkurencji, a także potencjału miasta.

– Konieczność precyzyjnej analizy lokalizacji wymusza na deweloperze wykonanie analiz wielu danych biznesowych dotyczących otoczenia konkurencyjnego, danych statystycznych i demograficznych oraz uwarunkowań geograficznych i komunikacyjnych lokalizacji. Aspekty te dziś i w przyszłości decydować będą o atrakcyjności i przydatności lokalizacji do celów handlowych – dodaje Szyłański.

 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 400 osób reprezentujących 180 firm.

Zapraszamy do udziału !