Nowa galeria ma mieć 20 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Kompleks rekreacyjno-handlowo-biurowy powstanie na terenie majątku przejętego po wojsku.

Władze miasta planowały, że na terenie powstanie multikino, galeria bądź amfiteatr. Teren pod inwestycje udało się jednak sprzedać dopiero po siedmiu latach. Jak podaje portal Nowiny24.pl na prawie 3,5 ha teren ogłaszano przetargi cztery razy. Plac usytuowany w centrum Jarosławia w pierwszej wycenie oszacowano go na około 50 mln zł, ale zabrakło chętnych. Cena spadała w kolejnych przetargach i w momencie, gdy wartość nieruchomości oszacowano na 10 mln zł. pojawił się kupiec. Nieruchomość przy ulicy Piekarskiej w wieczyste użytkowanie przejęła spółka CD Locum.

CD Locum to rzeszowska firma deweloperska. Do portfolio jej inwestycji należy między innym galeria handlowa Rondo w Bochni, otwarta pod koniec 2010 roku oraz budowana aktualnie galeria w Nowym Sączu.

 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 400 osób reprezentujących 180 firm.

Zapraszamy do udziału !