Silesia City Center podczas rozbudowy

Pierwsze pięć miesięcy budowy centrum poświęcono m.in. na postawienie konstrukcji. Teraz przyszła pora na dekorowanie elewacji szkłem i ceramiką. Ekipy budowlane pracują także nad wykończeniem parkingów podziemnych i na poziomie 0, parkingu na dachu, półkolistej elewacji oraz pasaży. Do pracy wkroczyli także właściciele sklepów. Pierwsze marki już urządzają swoje salony i szykują się na jesienne otwarcie. W sumie ma być 60 nowych sklepów, które dołączą do istniejących już 250. Otwarcie zaplanowano na październik 2011 roku.

– Nowi najemcy będą urządzali teraz swoje sklepy przez najbliższe dwa miesiące. Jednocześnie w pozostałych częściach centrum oraz na pasażu prowadzić będziemy prace wykończeniowe. Przez cały sierpień i część września montowana będzie m.in. gigantyczna, bo mierząca ponad 200 metrów półkolista elewacja, która zamknie bryłę nowej części. Rozpoczęto również montaż ceramicznych elementów na potocznie nazwanych uszach, czyli półkolistych konstrukcjach, po obu stronach nowej części – mówi Artur Kotas z firmy DIL Polska Baumanagement, która zarządza rozbudową.

Wśród najemców nowej części oprócz marek odzieżowych takich, jak Tommy Hilfiger, La Mania, Calvin Klein Jeans, Furla, Massimo Dutti czy Weekend by Max Mara, będą także sklepy sieciowe m.in. Stradivarius, Cubus i KappAhl. Największe powierzchnie w nowej części zajmą tzw. anchorzy, będą to H&M, Van Graaf, SMYK Megastore, Cubus. Pojawią się także dwie nowe restauracje – amerykańska Jeff’s oraz włoska Mangioni. Usługi wzbogacone zostaną o pierwszy na Śląsku gabinet stomatologiczny w centrum handlowym – Nasz Dentysta, biuro podróży TUI oraz salon masażu Thai Massage.

Z projektem Silesia City Center będzie można zapoznać się podczas Shopping Center Forum & Trade Fair 2011.
 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 400 osób reprezentujących 180 firm.

Zapraszamy do udziału !