Starbucks w Krakowie ma nieco odmienny format niż w innych miastach. Jest to pierwsza w Polsce kawiarnia – kiosk, w której oferowana jest kawa i przekąski na wynos. W nowo otwartym punkcie nie ma miejsc siedzących, tak jak w typowych kawiarniach tej sieci. – Lokal został stworzony z myślą głównie o podróżnych udających się na dworzec kolejowy czy dworzec PKS. Osoby te bardzo często się spieszą i nie mają czasu, aby usiąść w kawiarni – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Agnieszka Kozłowska, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

Kawiarnia-kiosk Starbucks zlokalizowana jest pasażu handlowym na poziomie -1 w Galerii Krakowskiej. Lokal mieści się w pobliżu wejścia na dworzec kolejowy Kraków Główny oraz dworzec PKS. Punkt ma powierzchnię 62,5 metrów kwadratowych. Jest to trzynasta lokalizacja sieci na rynku polskim i zarazem druga w Krakowie. Oprócz niej firma zarządza sześcioma kawiarniami w Warszawie, trzema we Wrocławiu, jedną w Poznaniu oraz jedną w Gdańsku. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 roku. Do końca 2009 roku w Polsce funkcjonowały trzy kawiarnie Starbucks – dwie w Warszawie i jedna we Wrocławiu, natomiast do końca 2010 roku firma otworzyła na rynku polskim łącznie dziewięć lokali.
 

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 400 osób reprezentujących 180 firm.

Zapraszamy do udziału !