Nakaz wstrzymania robót budowlanych obowiązuje od 11 sierpnia br., a inwestor miał kilka dni na przeprowadzenie prac zabezpieczających teren. Powodem takiej sytuacji jest, zdaniem kierownika nadzoru budowlanego, odstąpienie przez inwestora od wcześniej ustalonych i zaakceptowanych warunków i wybudowanie dodatkowego podziemnego poziomu.

Sam inwestor nie chce udzielać informacji w tej sprawie. – Nie komentujemy tej sytuacji. Przygotowujemy dokumenty, do dostarczenia których nas wezwano. Przedłożymy je w wyznaczonym terminie – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Piotr Mikalszewski, przedstawiciel spółki Church Land Development.

Przerwa w pracach budowlanych może potrwać co najmniej miesiąc. Nadzór Budowlany oczekuje na komplet dokumentacji i po ich ocenie podejmie dalsze decyzje dotyczące budowy.

Galeria Korona Kielce powstaje od 23 września 2010 r. (wtedy to wmurowano kamień węgielny pod budowę inwestycji). Budowie centrum towarzyszą też inwestycje drogowe. Wszystkie powstające w ramach galerii lokale handlowo-usługowe, punkty gastronomiczne oraz część rozrywkowo-rekreacyjna będą miały łączną powierzchnię około 36 tysięcy metrów kwadratowych. Planowany termin otwarcia Galerii Korona to pierwszy kwartał 2012 roku. Inwestorem projektu jest Chuch Land Development, spółka zależna firmy MGC Inwest.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !