Stworzenie i poprowadzenie Działu Certyfikacji Zielonych Budynków w Polsce powierzono Devin Saylor, która posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze nieruchomości. – Pojęcia zrównoważonego rozwoju nie można utożsamiać z łatwym sposobem na skorygowanie błędów przeszłości. Należy również traktować je szerzej niż tylko w kontekście projektu budynku i procesu budowlanego. Zrównoważony rozwój to wartość, którą warto wpleść we wszystkie cykle życia nieruchomości: od białej kartki, na której powstaje pierwszy szkic, do codziennej eksploatacji budynku – mówi Saylor.

Devin Saylor dołączyła do Colliers International w 2010 r., aby rozwijać doradztwo w obszarze zrównoważonego rozwoju dla klientów firmy w regionie Europy Wschodniej i Południowej. Jest ekspertem w zakresie certyfikacji LEED. Wiedzę zdobyła pracując przy projektach w całej Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. Doradza w obszarach źródeł finansowania poprzez granty, kredyty podatkowe, zwroty poniesionych kosztów oraz inne formy finansowania mające na celu zrekompensowanie wydatków poniesionych na rozwiązania przyjazne środowisku. W gronie klientów, którym dotychczas doradzała, znalazły się fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne, organizacje typu non-profit, lokalne władze, firmy z rynku nieruchomości oraz instytucje finansowe.

Colliers International jest częścią spółki giełdowej FirstService Corporation (notowanej na NASDAQ oraz TSX). Firma oferuje partnerstwo finansowe oraz zaangażowanie w realizowane projekty wynikające z modelu własności partnerskiej. Spółka doradza najemcom komercyjnym, właścicielom nieruchomości oraz inwestorom. Zajmuje się pośrednictwem w zakresie wynajmu, sprzedaży i zarządzania nieruchomościami, a także doradztwem na rynku inwestycji hotelowych i rekreacyjnych, nadzorem budowlanym, wyceną oraz badaniami rynku. W Polsce firma działa od 1997 roku.

 

R E K L A M A 

XIII SHOPPING CENTER FORUM & TRADE FAIR 2011

8-9 września 2011, Hotel Hilton, Warszawa

Nasza konferencja to najważniejsze spotkanie profesjonalistów służące wymianie opinii i poglądów na temat rynku centrów handlowych. Edycja wrześniowa została wzbogacona o Targi Nieruchomości i Inwestycji Handlowych. Weźmie w nich udział około 40 wystawców: deweloperów, inwestorów, firm doradczych i usługowych.

Swój udział zgłosiło już ponad 550 osób reprezentujących 250 firm.

Zapraszamy do udziału !